Panel uživatele

Šuškarda klasnatá (Liatris spicata)

Šuškarda klasnatá  (Liatris spicata)

Hodnocení produktu: 4.6/5 (5x)

Vaše hodnocení:

Listy,stonky a kořeny z této rostliny se využívají také jako analgetikum proti bolestem, mají svíravé a antibakteriální účinky. Odvar působí léčebně proti nadýmání, podporuje vykašlávání při zahlenění a vyvolává pocení při nachlazení. Ve formě kloktadla je vhodný při bolestech v krku. Dále pomáhá šuškarda při onemocnění ledvin. Tonikum a stimulans organismu. Listy a stonky se sklízí v létě, kořeny na podzim. Léčivé se užívá šuškarda ve formě odvaru 1 čajová lžička listu, stonku nebo kořenu se zalije 200 ml vody. Vaříme 2 minuty poté scedíme a užíváme dle potřeby 2x denně. Barva květů bude překvapením, rostliny jsou vypěstovány ze směsi semen růžové a bílé barvy.

70 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

Výrobce: Kotvičníková farma

Vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae)

Tento druh pochází ze severoamerických pláních , kde původně rostl od Massachusetts po Louisianu . Vyskytuje se tam na vlhkých loukách a světlých okrajích lesů v blízkosti bažin a močálů do nadmořské výšce 1200m. Odtud byl postupně zaveden do kultury i do Evropy, kde se tato ozdobná a odolná rostlina počala pěstovat .
Šuškarda patří mezi teplomilné rostliny, vyžadující během růstu výhřevné místo s dostatkem slunce i vláhy a hlubokou, propustnou a výživnou půdu; dobře snáší i letní sucho. V našich klimatických podmínkách je přes zimu plně mrazuvzdorná, během vegetačního klidu ji prospívá sucho, zimní zamokřená půda u nás zvyšuje nebezpečí hniloby kořenů. Rostliny raší v dubnu a mohou zůstat na stanovišti po mnoho let, pro podporu kvetení je vhodné dodávat průběžně spotřebované živiny.
Vyžaduje slunné stanoviště nebo polostín. V podmínkách ČR je druh mrazuvzdorný. Druhu vyhovuje nejlépe lehká, hlinitopísčitá, přiměřeně vlhká nebo sušší, propustná půda. Preferuje spíš kyselejší půdu. Druh nesnáší nadměrné vlhko během zimního období. Přes zimu lze uchovávat hlízy v rašelině v bezmrazé chladné místnosti.
Půda má být spíše mírně kyselá. Rostliny lze snadno vegetativně rozmnožovat na jaře dělením trsů nebo na podzim kořenovými hlízkami. Druh lze množit i výsevem. Druh je považován za méně náročný pro pěstování. Hlízy jsou poškozovány hraboši.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení