Komule je nazývána také motýlí keř, letní šeřík, který původně pochází ze severozápadu Číny a Japonska. Většinou dorůstá do výšky 150 cm-300cm, ale tenhle kultivar dorůstá"Summer bird" blue dorůstá jen 80cm, proto je vhodná také do trvalkových záhonů, jako solitera, ale udělá parádu i v nádobě na terase či balkoně. Rostlina přitahuje velké množství motýlů, včel, čmeláků a tak je i na co se dívat, kochat, fotit.....
Květy jsou dlouhé až 40 cm, u některých odrůd až 80 cm, a mají tvar protáhlých homolí, připomínajících často šeřík. Pokud odkvetlé květy včas odstraníme, začne nám na bočních výhonech kvést bohatěji. Plodem je tobolka, která obsahuje asi 50 semen. Listy jsou středně zelené, matné a jemně chloupkaté, na podzim opadávají. Keř roste rychle, je hustý a čím je starší, tím hezčí tvar dostává.
Komule Davidova není keř náročný na pěstování. Rostlinu vysazujeme na slunné a výhřevné místo s propustnou půdou, aby v mokru v zimě neshnila. Pokud bude v polostínu, méně nám pokvete. Rostlina kolem sebe potřebuje dostatek místa, aby mohla rozložit své větve obsypané květy. Je odolná mrazu do -27 stupňů, ale pro jistotu je lepší ji na zimu přikrýt alespoň listím. Keř netrpí žádnými chorobami ani škůdci. Pro pěkný vzhled rostliny komuli ji musíme zjara pravidelně seříznout. Po skončení silných mrazů rostlinu seřízneme do výšky 15 cm nad zemí a necháme jí 2–3 pupeny. Pokud keř nebudeme pravidelně prořezávat, bude proschlý, nevzhledný a méně pokvete.
Pro pěkný vzhled rostliny komuli ji musíme zjara pravidelně seříznout. Po skončení silných mrazů rostlinu seřízneme do výšky 15 cm nad zemí a necháme jí 2–3 pupeny. Pokud keř nebudeme pravidelně prořezávat, bude proschlý, nevzhledný a méně pokvete.
V čínské medicíně se používá květ ve formě odvaru 3-9g suché drogy denně ve formě odvaru. Používá se při chorobách zraku, zánětu spojivek, světloplachosti, očním zákalu, ale také při hepatitiě a kýle. Má mírné protikřečové účinky a mírně močopudná.
(Da ye zui yu cao; Květina vinné medicíny) Velmi atraktivní čínský keř používaný k rozptýlení větru a chladu, k léčbě kašle, bronchiálních problémů, modřin, zlomenin a vředů a jako výplach očí při zánětu spojivek. Díky svým protizánětlivým a analgetickým vlastnostem je užitečný při revmatoidní artritidě a při kožních problémech, jako je akné, ekzémy a svědění. Studie ukazují, že blokuje cytokiny, které vedou k zánětu a bolesti. Používá se v produktech péče o pleť k ochraně před poškozením UVA, rozkladem kolagenu a k posílení přirozených samoopravných funkcí pokožky. Sirup vyrobený z neuvěřitelně voňavých květů je vynikající pro spánek a odpočinek - stačí jedna nebo dvě čajové lžičky. Množství fialovomodrých květů od července do října je intenzivně voňavé a je magnetem pro motýly, včely, kolibříky a další opylovače. Daří se mu na plném slunci a ve většině půd, dokonce i v chudých půdách. Tolerantní k suchu.