Pěstování moruše Gerardi Dwarf je velmi jednoduché. Keř není náročný na půdu ani na prostředí. Vyhovuje mu slunce, ale roste i na stinných místech. Prospívá v mírně vlhké půdě, ale snáší i sucho. Pokud je keř pravidelně stříhán, růst se zpomaluje a vytváří se tak pevná větvičková konstrukce.
Moruše Gerardi Dwarf se dobře hodí do malých zahrad, ale také do velkých zahrad jako výrazné ozdobné prvky. Keř je vhodný k pěstování i v květináčích, což je perfektní pro malé balkony či terasy. Je to krásná rostlina, která dodá zahradě živost, barvu a texturu. A to vše bez námahy a s minimální péčí.
Moruše černá, u nás kdysi hojně pěstovaná, dnes již skoro zapomenutá. Je příbuzná fíkovníku, vhodná do teplejších vinorodých oblastí, mrazuvzdorná do -30 °C, snese i delší sucho. Velké listy dělají z této rostliny také dekorativní keř. Kvete v květnu až červnu. Tmavěfialové až černé plody jsou velmi sladké, mají velké množství cenných zdraví prospěšných látek, vitaminy C, E a B. Obsah železa v bobulích moruše je srovnatelný s hovězí svíčkovou! Zralé ovoce zpracováváme na sirupy, šťávy, marmelády a víno. Pozor na velice účinné barvivo, které jen těžko pouští, ovšem na obarvení vína je zcela ideální.