Panel uživatele

Podražec křovištní (Aristolochia clematitis)

Podražec křovištní (Aristolochia clematitis)

Hodnocení produktu: 4.5/5 (4x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Antimikrobiální prostředek. Zvyšuje odolnost organismu proti infekčním chorobám. Posiluje aktivitu fagocytů a tak zvyšuje množství ochranných látek v organismu. Uvolňuje křečovité stahy hladkého svalstva žaludku, střev, žlučníku, dýchacích cest a srdce. Podražec křovištní se používá při hnisavých zánětech kůže (povrchových vředech, bércových vředech, špatně se hojících ranách, proleženinách, ekzémech a odřeninách kůže). Rostlina je celá jedovatá! Pozor na dávkování vnitřně nebo raději používat jen zevně.Podporuje epitelizaci, má velké granulační účinky.Snižuje tonus dělohy a sílu jejích stahů, proto se doporučuje při menstruačních obtížích. Upravuje menstruační krvácení, jeho intenzitu a nepravidelnosti.Zvyšuje sílu srdečních stahů (kardiotonikum), rozšiřuje periferní cévy a snižuje krevní tlak v prvním stadiu hypertenze.Používá se při trombózách. Stimuluje dýchání a dobře působí při astmatu. Uplatňuje se při léčení dny a revmatismu.V malých dávkách doporučujeme odvar z kořene a nadzemních částí rostliny jako diuretický (močopudný) prostředek, který je vhodný na vyvolání pocení při nachlazení a jako spařený čaj při ochabnutí střev.

70 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

Nať se suší rychle ve stínu nebo umělým teplem do 40 °C.
Oddenky se suší stejně jako nať.

Dávkování je nutné úzkostlivě dodržovat. Užíváme max. 1x za 6 hodin.
Připravíme čaj: 1/2 kávové lžičky suché nati nebo oddenku zalijeme skoro vařící vodou (300 ml), necháme luhovat cca. 10 minut, pijeme postupně po doušcích během asi jedné hodiny, ne celou dávku najednou.
Zevní ošetření ran, bércových vředů a kožních vředů 2x denně obklady z výluhu, nevhodné pro kardiaky.

Kvetení květen, červen, červenec.
Sběr natě (nadzemní části rostliny) květen, červen, červenec.
Oddenek (kořen) se sbírá v březnu a dubnu a dále od července do listopadu.

Podražec křovištní (latinsky Aristolochia clematitis, Slovensky: vlkovec obyčajný) je vytrvalá bylina s přímou , nerozvětvrenou, kolénkatou, nechlupatou a plazivou lodyhou až 100 cm dlouhou, se střídavými, řapíkatými , srdčitými, jemně pilovitými, často žlutozelenými listy bez palistů. Na lícní světlejší straně listů vyčnívá žilnatina. Žluté, dlouhé trubkovité květy jsou ve svazečcích v paždí listů s malým listenem na stopce. Celá rostlina nepříjemně páchne a je jedovatá. Obsahuje dvě formy kyseliny aristolochové.

Je rozšířený v Evropě a Asii, u nás roste v nejteplejších vinorodých oblastech, zvláště v křovinatých porostech, vinicích, podél cest, v okrajích lesů a v řídkých lesích.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení