Panel uživatele

Tulbagie, česnek pokojový

Tulbagie, česnek pokojový

Hodnocení produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Potěší všechny milovníky lila. Pro jedlíky jedna dobrá zpráva – anglický název “society garlic” napovídá, že tento česnek lze pozřít, i když se chystáte do společnosti. Čerstvé listy používáme jako pažitku. Účinky má pokojový česnek obdobné jako česnek kuchyňský – působí antimikrobiálně a snižuje krevní tlak. Schopnost rozpouštět krevní sraženiny (např. při zraněních a pohmožděninách) je vyšší, za tímto účelem připravujeme nálev z čerstvých listů nebo cibulek. Sušením se účinky oslabují, méně účinná je rovněž tinktura. Prodává se také pod názvem česneková tráva a pochází z jižní Afriky. Jedlé jsou stonky i květy a použít ho můžete třeba místo našeho, českého česneku. Zkuste si pokojovým česnekem dochutit třeba pomazánku.

70 Kč

Dostupnost: Vyprodáno

Doma je pěstována hlavně kvůli listům a květům, které jsou běžně používané k přípravě nebo dochucení pokrmů. Kultivar 'Green Blue' má úzké, dlouhé, šedo-zelené listy trávovitého vzhledu. Z trsů listů vyrůstají vysoké stonky zakončené soukvětím dekorativních fialových květů. Kvete od června do září a dorůstá do výšky 40 cm.

Rostlina patřící do čeledi Alliaceae – česnekovité. Původ trvalky je třeba hledat v Jižní Africe, kde je dodnes oblíbenou a vyhledávanou bylinou.

Česnek pokojový v zahradě:

• Vhodný do bylinkových zahrad.

• Může být pěstovaný v květináčích nebo zahradních nádobách. Zkrášlí balkony a terasy.

• Zajímavě vypadá v kombinaci s okrasnými trávami.

• Atraktivní při lemování chodníků.

• Se svými snadno působícími květy zapadne do kompozice ozdobných záhonů.

• Vysazený v zahradě odpuzuje hraboše.

Návod na pěstování:

Česnek pokojový upřednostňuje slunná místa chráněná před studeným větrem. Jinak není náročný na pěstování a spokojí se s většinou zahradních půd. Vhodné jsou dobře propustné, mírně vlhké a humózní půdy. Při vysazení do květináčů je vhodné použít propustný substrát určený pro pokojové rostliny. Trvalka toleruje krátkodobé sucho, ale při nedostatku vláhy jí dopřejte pravidelnější zálivku. Na přihnojování použijte tekuté hnojivo určené pro pokojové rostliny. Kultivar odolává mrazům jen do – 6 °C, proto ho na zimu umístěte do světlejší místnosti. Nejlepší bude, když přezimuje v místnosti, ve které minimální teplota nesklesne pod 5 °C.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení