Kanadská borůvka 'Elliot' (Vaccinium corymbosum 'Elliot')

Kanadská borůvka 'Elliot' (Vaccinium corymbosum 'Elliot')

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Vaše hodnocení:

NOVINKA

Pozdní odrůda borůvky, která je velmi úrodná. Dorůstá zhruba do výšky 150 cm. Plody má středně velké, tvarově lehce odlišné od ostatních borůvek, povrch je se silným voskovým ojíněním, obsahují vysoké množství barviv. Plody jsou zbarveny do jasně modré. Plodí v hroznech, chuťově jsou lehounce nakyslé, ale velmi chutné. Zrají koncem srpna a začátkem září, z odrůdy můžeme získat 5 – 7 litrů plodů. Pro opylení je potřeba zasadit alespoň dva keříky, nejlépe jiné odrůdy.

90 Kč

Přidat k Oblíbeným

Dostupnost: Skladem

Tyto opadavé 1,5 m vysoké a až 2 m široké keře jsou celkem mrazuvzdorné a napodzim Vás překvapí krásným šarlatově červeným zbarvením listů. Borůvky majíbílou dužninu a dozrávají postupně – rané již v červenci, pozdnější v srpnu a září.Dnes pěstujeme mnoho odrůd, z nichž některé jsou samosprašné, některécizosprašné. Pro dobré opylení a zároveň dosažení co nejbohatší úrody je dobré,když vedle sebe vysadíme alespoň dvě. Vhodné stanoviště pro výsadbu borůvek by mělo splňovat tyto požadavky: Dostatečně slunné místo, nebo v mírném polostínu, mělo by být chráněné předsilným větrem, není vhodné rostliny vysazovat v mrazových kotlinách. Rostliny vysazujeme na jaře nebo na podzim, pokud jsou pěstované v kontejneru, pak je můžeme vysazovat během celého vegetačního období. Příprava půdy pro pěstování kanadských borůvek: - nejvhodnější je kypráhlinitopísčitá půda s velkým obsahem humusu (pH půdy od 3,5 – 4,7). Substrát připravíme ze stejných dílů rašeliny, písku a kompostu. Vhodná je také lesní hrabanka (nejlépe borová). Přidat můžeme také kravinec, ne však čerstvý chlévský hnůj.Rostliny vysazujeme asi 1m od sebe do jam o velikosti zhruba 60x60 cm a hlubokouasi 40-50 cm. Kořenový bal před výsadbou namočíme do vody, rostlinu vždyvysadíme o 2-3 cm níž než doposud rostla, substrát opatrně ušlápneme a rostlinuzalijeme. Zeminu kolem rostliny můžeme namulčovat.Ošetřování rostlin v dalších letech pěstování:Zálivka: musí být pravidelná a dostatečná, ne však příliš (rostlinám se nedaří v přílišpřemokřené půdě). kosti vody a mezi svahy, kam fouká studený vzduch apod.Hnojení: pravidelně přihnojujeme plnými hnojivy nebo rozmělněným sušenýmkravincem. Rostliny spotřebují nejvíce živin zejména v období růstu výhonů doprvních květů (aplikujeme až dvě třetiny celkové dávky hnojiv pro celé vegetačníobdobí) a pak v červnu abychom podpořili tvorbu květních pupenů pro příští rok.Vhodný též kristalonŘez rostlin: v prvním roce po výsadbě výhony sestřihneme, aby se vytvořildostatečný obrost. Později řezem zajišťujeme dostatek světla, rostlina se lépe bráníchorobám a lépe plodí. Kanadské borůvky plodí na letorostech z předchozího roku=> řez musí podporovat jejich růst. Při řezu nejdříve odstraníme všechny poškozené,uschlé větvičky, potom keř prosvětlíme, a to tak, že odstraníme některé přebytečnévnitřní i vnější výhony na keři. Dobře vedený keř má mít v dospělosti šest až osmsilných základních větví. Dvouleté borůvky v květináči P13 tj. objem 1l.

Více z kategorie

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení