V jedné celulozové kapsli je obsaženo min. mg 90% sušených semen s 10% příměsí listů, květů, stonků, bez jakýchkoliv příměsí!
V kapslích je zpracován kotvičníkový prášek z našeho kotvičníku, který byl mechanicky namletý na jemný prášek tzv. mesh. V prášku je namleto nejméně 90%semen (ve kterých je největší podíl účiných látek), zbylých 10% je tvořeno listy, květy a stonkem. Tento prášek je naplněn v celulozových kapslích ,které jsou také vhodné pro vegetariány a vegany.
Kapsle se berou 3 x denně jedna před jídlem, to odpovídá dávce 1g denně která je minimální, dávka se při vyšší hmotnosti může zdvojnásobit.
Výrobce: Kotvičníková farma, Sedlecko 58, 33824 Břasy
Výhody kapslí oproti čaji či tinktuře jsou následující. Čaj se musí 30 minut vařit - časová úspora, tinktura obsahuje alkohol, který nemůže každý buď kuli řízení vozidla nebo ze zdravotních důvodů. Do vody při vaření se rozpustí jen určité látky obsažené v kotvičníku, část zůstane ve zbytku natě, která se po přecezení vyhodí. Také do alkoholu se rozpustí jen část účinných látek při výrobě tinktur. Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy. V kotvičníku je velká škála léčivých látek, které spolu vytvářejí jedinečný komplex. Kotvičníkové extrakty jsou jen část léčivých látek, které jsou v kotvičníku obsaženy ne celé spektrum jako v kapslích. Nejedná se o extrakt, ale o sušenou chemicky neupravenou bylinu, proto neuvádíme obsahy saponinu ani alkaliodů, ty se uvádějí jen u extraktů. V extraktech je jen část léčivých látek, podle našich zkušeností i našich zákazníků, kteří měli srovnání, působí kotvičník jako bylinka - celek komplexněji a lépe.
Původ a rozšíření: Tato zajímavá rostlina roste v široké oblasti Asie, Evropy, Afriky i Austrálie. Kotvičník lze velmi dobře pěstovat a množit i v našich klimatických podmínkách. Dobře roste ve volné půdě, kde bezproblémově dozrávají semena. Obsahové složení této byliny je zcela mimořádné. Celá rostlina obsahuje především sapogeniny –chlórgenin, gitigenin, diosgenin, ruskogenin, trogoghenin a další, alkaloidy harman a harmin, bioflavonoidy, glykosidy, flavonoidy, třísloviny, pryskyřice. Rozsáhlé a velmi zajímavé jsou informace v knížkách, které nabízíme na našem webu od pana Prof. Valíčka kniha Rostliny pro zdravý život a Léčivé rostliny třetího tisíciletí. O bylince píše ve svých knihách i bylinář Zentrich, Janča a další..