V jedné celulozové kapsli je obsaženo min 440 mg prášku ze sušeného kořene kozlíku, bez jakýchkoliv příměsí!
Tělo si z prášku, ve kterém je vše, dokáže vzít maximum, protože trávicí trakt dokáže využít živiny z různých typů potravy.
Dávkování 1 - 2 kapsle před spaním
Drogou je oddenek sbíraný v říjnu druhého roku kvetení, vyjímečně se sbírá i nať. Obsahuje silice, seskviterpeny, valepotriáty, org. kyseliny, monoterpenové alkaloidy a další složité látky.Kozlík se většinou používá ve formě tinktury, lžička se dává ¾ hodiny před spaním a druhou těsně před spaním. Při dlouhodobém užívání přestává „fungovat", tělo si na něj zvykne, při zvyšování dávky naopak člověka rozruší. Kombinuje se s meduňkou, chmelem při nespavosti, nervozitě a rozčilení.
Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je evropská trvalka, která dorůstá výšky až přes jeden metr. Má rýhovanou, dutou lodyhu, vstřícné, lichozpeřené listy složené z devíti až jednadvaceti kopinatých, zubatých až celokrajných lístků. Květy jsou bílé nebo červenavé, sestavené v chocholíkovitý hrozen vidlanovitého tvaru. Plodem je jednosemenná nažka. Oddenek je krátký s četnými kořínky, které obsahují silice a alkaloidy. [Kozlík se volně vyskytuje ve vlhkých, listnatých i jehličnatých lesích, na mýtinách, světlinách i lesních cestách, mokrých loukách, rašeliništích i příkopech. Nejvíce mu vyhovují výživné hlinité půdy provlhčené spodní vodou. Dá se snadno pěstovat. Informace lze dohledat na internetu nebo např. v knihách od A.J.Zentricha, Jiřího Janči adt.